2015-05-02

Porzucenie wiary nie jest trudne, nie lękajcie się!

Tkwiłem wiele lat w przekonaniu, uświęconej wiedzy o tym że Jezus jest panem świata.
Nie kwestionowałem nigdy swojej wiary, aż do momentu gdy po kilku latach nie chodzenia do kościoła, postanowiłem świadomie rozważyć swoją religię. Na pewno wiele osób jest w podobnej sytuacji, nieco dalej lub nieco bliżej i do nich właśnie kieruję te słowa: Nie lękajcie się!

Testuj swoją wiarę

Jeśli to w co wierzysz jest prawdą to przetrwa każdy argument, każdą dyskusję i w świetle faktów okaże się świetnym wyjaśnieniem rzeczywistości. Jeśli bóg istnieje i nas kocha, argumenty Dawkinsa z książki "Bóg Urojony" sam z łatwością oddalisz. Jeśli uważasz że dawanie dzieciom klapsów stanowi konieczny element wychowania, z pewnością błąd jest w rzekomych badaniach naukowych które dowodzą że nie masz racji. Jeżeli Ziemia jest płaska a pływów morza nie da się wyjaśnić, błąd naukowców tkwi w metodzie.
Odkryj wspaniały świat weryfikacji prawdy poprzez fakty!

Nie obawiaj się, że ten temat jest dla ciebie zbyt trudny - nie jest! Nie przejmuj się zastępami teologów, oni nadal nie widzą sprzeczności między wszechmocą boga a istnieniem szatana.

Tak, to na prawdę jest aż tak proste

Tak, na prawdę religię tak łatwo jest rozgryźć jako oszustwo, fałsz, bajkę. Na prawdę kilka prostych słów, jeden zaledwie paradoks lub argument i uświadamiasz sobie, że wierzysz w bzdury. Że zło na świecie na prawdę wynika z tego że żaden bóg nie istnieje, że podróżujemy w Kosmosie sami, bez pomocy ani opieki.

Zaufaj swojemu rozumowi, swoim przemyśleniom. Nie bój się kwestionować coraz więcej i więcej rzeczy w które wierzysz.

Wiele osób przechodziło przez porzucenie wiary w swoim dorosłym życiu. Nie jest nigdy na to ani za wcześnie ani za późno.

Czas na prawdę jest teraz!

Odrzuć wiarę, uwolnij się. Zapomnij o latach spędzonych w kościele, w abstynencji seksualnej, w "czystości", utraconych możliwościach. Mówi się trudno - jest wciąż jeszcze czas żeby nacieszyć się życiem - tym które masz tu i teraz!

Mnie bardzo pomogło zainteresowanie się nauką a konkretnie fizyką i astronomią. Podręcznik Feynmana "Wykłady z fizyki" wyjaśni ci z czego składa się materia, jak działa, jak reaguje i dlaczego. Może sięgniesz po informacje z medycyny i dołączysz do walki z ruchem antyszczepionkowym (proepidemicznym) i pomożesz zachować dzieci przy życiu?

Może dowiesz się tego co zawsze chciałeś_aś zrozumieć a może nauczysz się czegoś zupełnie niespodziewanego?

Na pewno na nowo odkryjesz siebie. Na pewno zaczniesz bardziej kochać życie - wiedząc że to jedyne co masz!

Daj sobie czas na przemyślenia nowej sytuacji, nie mów od razu wszystkim dookoła. Na Facebooku istnieją zamknięte grupy niewierzących (zwanych najczęściej ateistami) którzy chętnie cię wesprą.

Nie bój się, nie lękaj się
Prawda ci wystarczy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz