2015-05-13

Gdzie jest elektorat lewicy? U Kukiza!

Czytając dzisiejszą Rzeczpospolitą natrafiłem na znakomity artykuł "Niewierni wyborcy PO". Pokazuje on jak rozłożyły się głosy w wyborach prezydenckich 2015 w porównaniu z poprzednimi wyborami. Cześć wyborców PO głosuje obecnie na Dudę, jednak nie to jest najważniejsze.

Najważniejsze jest takie zdanie:

Niegłosujący w ostatnich wyborach prezydenckich wybierali Kukiza (43 proc.)

Aż 43% badanych osób, które nie głosowały w poprzednich wyborach, udało się do urn oddać głos na Pawła Kukiza.

Panie Pawle, niezależnie od tego czy jest pan katolickim fundamentalistą i od złego pomysłu w JOWami, jestem Panu (i wszyscy powinniśmy) bardzo wdzięczny.

Ruszył pan z domów ludzi którzy nie mieli już nadziei! Dał pan ofertę ludziom zaniedbanym przez polską klasę polityczną!

Lewica powinna mówić językiem buntu i miłości do kraju

Brzmi to oczywiście banalnie, bo od tego jest właśnie lewica - żeby kierunkować bunt społeczny. Okazuje się jednak, że wbrew mojej diagnozie PiS nie przejmuje całego elektoratu buntu.
Okazuje się, że młodzi ludzie kochają swój kraj ale nienawidzą polityków. Lewica zaś musi zrezygnować z kosmopolityzmu, kopiowania rozwiązań z zachodu i skupić się na młodzieńczym buncie!
Wróćmy do korzeni!

Jak trywialnie i oczywiście by to co piszę powyżej nie brzmiało, teraz mamy na to dowód z decyzji wyborców. Nie spekulacje, analizy, dywagacje i domysły. Mamy dowód.

Kukiz jest naszym Leninem!

Lenin z irokezem na okładce płyty Big Cyc
Okładka płyty Big Cyc - Z partyjnym pozdrowieniem, 12 hitów w stylu lambada hardcore
Jest to mój ulubiony album polskiego rocka!

2 komentarze:

 1. Pan Paweł Kukiz jawi się jako osoba buntownika, który jak dla mnie dość emocjonalnie rzuca hasłami w swoich przemówieniach. Wiele zarzutów, wiele krytyki i dość słynnego dziś "hejterstwa". Faktycznie sukcesem jest to, że z domów wyszło aż tyle ludzi, tylko po to by oddać swój głos na człowieka "spoza układu".
  Mnie natomiast interesowałoby to jakiem podejściem jawi się pan Kukiz do takich tematów jak:
  - świeckie państwo,
  - związki partnerskie,
  - edukacja (w tym: nauczanie religii w szkołach/tematu tabu: seks, alkohol, homoseksualizm, HIV/ADIS, etc. - dlaczego te tematy są pomijane, dlaczego się o tym nie mówi. Dlaczego dzieci są pozostawione same sobie z edukacją, która później przynosi takie a nie inne "żniwa"),
  - NFZ (kolejki do specjalistów /refundacja leków /kosztowne zabiegi u stomatologa/dentysty, etc),
  - legalizacja niektórych narkotyków,
  - stosunek do UE.

  Na ten moment to jedynym słusznym kandydatem jakiego widzę wśród osób ubiegających się o urząd prezydenta był Janusz Palikot. Niestety nie udało się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pan Paweł Kukiz jasno zadeklarował się jako katolicki fundamentalista i popierał Marka Jurka w kandydowaniu na prezydenta. Tutaj więc wątpliwości być nie może - lewica elektorat Kukiza musi przekonać i zagospodarować - w prezencie go nie weźmie.

   Dla mnie jedyną słuszną kandydaturą była Anna Grodzka, z braku innych możliwości oczywiście Palikot. Jednak to wciąż są promile poparcia - wynikające z nieumiejętności identyfikacji potencjalnego elektoratu.

   Paweł Kukiz sprawił i pokazał że głos zabrali ludzie którzy dotychczas na wybory nie chodzili - buntownicy i antysystemowcy. Idealny elektorat lewicowy. Ale wrogi każdemu fałszowi jak majątki ziemskie, drogie zegarki czy jeżdżenie na demonstrację Jaguarem.

   Usuń