2015-05-18

Jak daleko nam do stosów i inkwizycji w Polsce?

Jak daleko nam do stosów i inkwizycji w Polsce? Czyli w jakim kraju żyjemy?

Kto nas broni przed zaostrzeniem ustawy o dopuszczalności przerywania ciąży?

W 2012r był taki pomysł, aby zabronić przerywania ciąży ze względu na chorobę lub kalectwo płodu. Czyli dokładnie tej sytuacji w której Chazan odmówił aborcji - Ziobryści chcieli zalegalizować to szaleństwo. Oto głosowanie za odrzuceniem tego projektu:


Przeciw odrzuceniu, a więc za zakazem aborcji płodów chorych i kalekich było:
* z PO: 14 osób
* z PiS: 129 osób
* z PSL: 20 osób
* Ziobryści: 19 osób
* niezależni: 2 osoby
wstrzymało się 10 osób, w tym 8 z PO i aż 9 osób z klubu PO nie było.
To był ten moment w którym "Tusk łamał kręgosłup moralny".

Dwa lata temu o mało co zapłonęłyby w Polsce stosy inkwizycji a prokuratorzy zamieniliby się w oprawców. Kto ocalił kraj przed tym szaleństwem? 42 posłów Ruchu Palikota i 22 z SLD. W kolejnym Sejmie ich już nie będzie.

Asystentka przyszłego prezydenta Andrzeja Dudy

W niezwykle interesującym artykule Magdalena Żuraw powróciła w debacie wyborczej przez "kamienowanie kobiet". Co robi dziś "aniołek Kaczyńskiego? Gazeta porusza poglądy obecnej asystentki Andrzeja Dudy w europarlamencie, pani Magdaleny Żuraw.

* jest to ta pani, która oferowała whiskey temu kto podpali tęczę na placu Zbawiciela
* w swoim wpisie na blogu wyrażała się pozytywnie o ukamienowaniu Iranki za cudzołóstwo, opatrując go tytułem "Po szóste: nie cudzołóż!". Sugerowała, że takie prawo jest akceptowalne skoro życzą go sobie obywatele.

Ta kobieta niedługo przeniesie się do kancelarii w Belwederze. Będzie opiniować projekty, organizować pracę biura, przyjmować ludzi.

Kobieta, której nie przeszkadza ukamienowanie innej kobiety za miłość. Kobieta dla której 'twarde prawo ale prawo' jest argumentem za tym, żeby ukamienować kobietę która zdradziła męża. Kobieta pozbawiona jakiejkolwiek empatii i szacunku do życia i godności człowieka, stanie się urzędnikiem w najważniejszym urzędzie w kraju. To jest fundamentalistka ze złem tryskającym z oczu. To są kajdany szaleństwa, to są obozy koncentracyjne dla niewierzących!

Jak zatem nam daleko?

Przed końcem 2015 roku zapłoną w Polsce stosy. Brak partii antyklerykalnej w Sejmie, bardzo osłabiona Platforma, fundamentalista Kukiz i cyniczni gracze z PiS z pewnością nam je rozpalą.
Nie będą mieli wyjścia, bo trzeba będzie przykryć pustkę programową zarówno PiS jak i Kukiza.

A ja będę piekł przy tym ogniu kiełbaski i patrzył na przerażone miny Polaków mądrych po szkodzie.

Antyklerykalizm nie był dość ważny? Wibrator w ręce Palikota przeszkadzał?
Na Grodzką nie udało się zebrać nawet 100 tys podpisów? Śmieszkiwaliście z hasła "ludu Słupska szykuj dupska"?

Miłej inkwizycji! Teraz dowiecie się co znaczy Irlandia w Polsce! (tam jest całkowity zakaz przerywania ciąży).

Edit: w Irlandii nie jest tak źle okazuje się, skoro małżeństwa jednopłciowe dopuścili. W tym wypadku dowiecie się zatem czym jest Uganda i Salwador!
I kolejna edycja: 26 maja 2015 Sejm głosami PO postanowił nie zajmować się ustawą o związkach partnerskich. Nadchodzi inkwizycja, PO staje oficjalnie i w całości po stronie fundamentalistów (przestali udawać)!

3 komentarze:

 1. Aż strach pomyśleć co się stanie z tym krajem jeśli stery przejmie partia stojąca za panem Dudą. Sam p. A. Duda to kandydat marionetka w rękach PiSu. Mydlenie ludziom oczu najwyraźniej idzie dobrze. Choć ja bym się upierał przy tym, że obecny prezydent niestety słabo dał się poznać Polakom jako dobry wódź. Oni uważają go jako grabieżce ich rent/emerytur, podatków i całego dorobku - a to wynika z tego, że Polacy całe życie byli uczeni tego, że coś im się należy. Oni nie znają czegoś takiego jak praca na własne konto, tego, żeby coś osiągnąć trzeba pracować i dawać z siebie więcej niż "ustawa przewiduje". Polacy chcieliby tylko dostawać - tzn. brać - jeśli mają dać coś z siebie, wówczas następuje wielki lament. To główny powód dla którego obecny prezydent ma takie, a nie inne poparcie wśród rodaków.

  Ja ze swojej strony mogę powiedzieć tyle, że świadom tego, że to nie państwo ma mi dawać, zamierzam oddać głos z całkiem czystym sumieniem na Bronisława Komorowskiego. Nie zamierzam marnować głosu, oddając głos nieważny, jak również nie będę grał na konto p. A. Dudy, skoro nigdy nie byłem jego zwolennikiem, w tym partii prezeda Kaczyńskiego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pan Komorowski podziękował panu za głos, razem z całą PO stając oficjalnie po stronie fundamentalizmu katolickiego - jak pisałem powyżej.

   Usuń
  2. Z dwojga złego i tak wybałbym Komorowskiego. Niestety się nie udało.
   Myślę, że jakoś te kolejne lata stracone przeżyję, jak nie tak to inaczej, jak nie tu to tam.

   Mam jednak nadzieję, że zmiany w polityce zajdą dość szybko, być może już jesienią - nie PiS, nie PO, a nowa lewicowa siła przejmie większość w Polsce, tego bym sobie życzył, lecz czy tak się stanie okaże się dopiero po jesiennych wyborach.

   Prawdą jest, że PO nie postarała się wyrazić swojej aprobaty dla ZP - myślę, że to zostanie im wytknięte dość szybko.

   Usuń