2015-05-25

Katolicka Polska Wyznaniowa

Od 17 lat, czyli od podpisania konkordatu przez Aleksandra Kwaśniewskiego po głosowaniu Sejmu AWS-UW-PSL-ROP w 1998r, żyjemy w państwie wyznaniowym.

Jego budowa rozpoczęła się od uchwalenia restrykcyjnej ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży w 1993r. W tym samym roku rząd Hanny Suchockiej podpisał konkordat.


Hanna Suchocka i Bronisław Komorowski z żoną na kolanach w kościele

Katolicka Polska Wyznaniowa powstała w 1998r a dostała szpony od SLD poprzez komisję majątkową i finansowanie wizyty papieskiej. Potem katoliccy konserwatyści z PO, PiS i PSL latami pogrążali nas w mrokach i władzy kościoła, aż do kulminacji zła i głupoty w sprawie Chazana.


Czym jest katolickie państwo wyznaniowe?

To kraj w którym decydujący i bezpośredni wpływ na decyzje polityczne mają księża i biskupi katoliccy. Kraj w którym religia katolicka cieszy się szczególnym względem, wyrażonym przez transfery finansowe z budżetu. Kraj w którym purpuraci ogłaszają swoje decyzje i pod groźbą ekskomuniki je egzekwują.

Kraj w którym katolicy i katolicyzm są chronieni bardziej niż inne grupy. Kraj w którym niezgodnie z konstytucją i prawem podejmowane jest zwalczanie poglądów inny niż katolicki przez organy państwa.

I wreszcie jest to kraj w którym biskupi stoją ponad prawem a z praktyki systemu sprawiedliwości wynika, że religia katolicka sprawcy chroni go przed skazaniem za łamanie prawa.

Wpływ biskupów na prawo

 1. Prezydent Lech Wałęsa nosi w klapie symbol katolicki, nawet w czasie sprawowania władzy
 2. Konkordat zawiązano i uchwalono z naruszeniem prawa
 3. Komisja Majątkowa powstała aby uniknąć w procesie rozdawnictwa majątków interwencji sędziów - na co naciskali biskupi
 4. restrykcyjna ustawa aborcyjna jest wynikiem instrukcji biskupów i debata nad tym tematem kilkukrotnie przyniosła już zmianę wyniku wyborczego w wyniku poparcia z ambon dla konkretnej opcji politycznej (ZChN, AWS).
 5. Istnieje parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski (skład)
 6. formułę funduszu kościelnego, odpisu na kościół oraz pozycji stałej dla funduszu w budżecie państwa ustalano z biskupami, a w Sejmie jedynie zatwierdzono
 7. GIODO pisze listy do biskupów i czyni z nimi inne ustalenia odnośnie sposobu procedowania wniosków o aktualizację danych osobowych w księgach parafialnych. Wojewódzki Sąd Administracyjny dopiero po wielu latach i pozwach przypomniał GIOOD, że formalnie muszą zachować pozory państwa neutralnego światopoglądowo.
 8. telewizja publiczna traktuje religię katolicką i Jana Pawła II jak gdyby w kraju nie było osób niewierzących ani wierzących inaczej. Z programu zdjęto program satyryczny w którym Abelard Giza ośmielił się oznajmić, że papież też puszcza bąki
 9. z religii katolickiej nie wolno szydzić, żartować ani podważać zdania biskupów o co dba artykuł 196 Kodeksu Karnego
 10. bycie biskupem oznacza, że jest się wyłączonym z odpowiedzialności za słowo - co pokazuje sprawa Marenin vs. abp Michalik. Do podobnego skandalu dochodzi w sprawie ks. Oko, szkalującego innowierców.
 11. prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie przeciwko Chazanowi i żadne śledztwo obecnie przeciw niemu się nie toczy, chociaż złamał prawo uniemożliwiając bezprawnie aborcję
 12. Budżet wydaje dwa miliardy zł rocznie na nauczanie religii w szkołach
 13. Pewien ksiądz który spłodził dziecko odmówił wezwania karetki do rodzącej na plebanii partnerki, w skutek czego dziecko zmarło. Każdy normalny człowiek poszedłby siedzieć, ten ksiądz po prostu wyjechał z kraju.
 14. Sprawa biskupa Wesołowskiego na którego są twarde dowody że dokonywał aktów pedofilskich ciągnie się już latami
 15. Tak można w nieskończoność...

Ekskomuniką grożono:
* minister zdrowia Ewie Kopacz, gdyby umożliwiła zgwałconej nastolatce usunięcie ciąży
* wszystkim posłom głosującym za przyjęciem ustawy o finansowaniu in-vitro (w formie umożliwiającej efektywne zabiegi, co wiąże się z utratą niewykorzystanych zarodków)
* każde takie publiczne ogłoszenie fatwy jest nagłaśniane przez media, bez żadnej dziennikarskiej refleksji czy chociażby frazą "biskupi twierdzą że"

I dopiero wybór Dudy oznacza państwo wyznaniowe?

Smutne, że dopiero wybór Andrzeja Dudy na prezydenta wywołuje falę protestu przeciw budowie państwa wyznaniowego. Smutne, bo to państwo jest już zbudowane i ma się świetnie.
Andrzej Duda jest sprzeciwem młodych wobec neoliberalnych głupot wyprawianych w Polsce od 1990r. Sprzeciwem wobec braku szans. Ale nie jest głosem za państwem wyznaniowym. Chociaż oczywiście je reprezentuje:


My to państwo wyznaniowe mamy od dawna! Wybór Dudy nic w tej kwestii nie zmieni ani pozostanie Komorowskiego na stanowisku nas przed tym nie ocali. Cała polska klasa polityczna maczała ręce w czarnej mazi. Hanna Suchocka za zasługi dla finansów kościoła została ambasadorem w Watykanie. Kwaśniewski się nawrócił i po rękach papieża całował. Cały PZPRowski beton w SLD, poza kilkoma krzykaczami jak Joanna Senyszyn to klerykałowie. Kandydat SLD na prezydenta, Magdalena Ogórek, również miała klerykalne poglądy a nawet pozwoliła sobie bronić postępowania Chazana.


Audiencja papieska prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Na kolanach Jolanta Kwaśniewska, pierwsza dama rzeczypospolitej - a wraz z nią cały kraj.

W Platformie o mało co nie doszło do rozłamu, gdy trzeba było zablokować całkowity zakaz przerywania ciąży. Homofobia polityków Platformy sprawiła, że Anna Grodzka nie mogła zostać wicemarszałkiem, wbrew zwyczajowi.

To nie brak woli politycznej sprawia że nie mamy ustawy o związkach partnerskich, lecz obawa przed rozpadem Platformy w wyniku podziału na homofobiczną większość i postępową mniejszość. Ten rozpad nie jest kwestią ideową, lecz kwestią wsparcia biskupów dla ewentualnego oddzielonego od PO skrzydła konserwatywnego. To nie jest teoretyczna groźba.

I dopiero PiS u władzy to Polska wyznaniowa? Obudźcie się wreszcie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz